close
تبلیغات در اینترنت
برنامه نویسی و طراحی وب
loading...

.: دریــــا ســـافــــت :.

برنامه نویسی و طراحی وب

تفاوت padding و margin در CSS


آیا margin با padding فرق داره؟
با اینکه مرتبا از دو خاصیت padding و margin برای افزودن حاشیه به المانهای مختلف استفاده کرده ام، لیکن هیچ وقت تفاوت دقیق بین این دو را درک نکرده بودم، تا اینکه امروز که داشتم کتاب CSS Anthology را ورق می‌زدم (البته پشت مانیتور!) متوجه تفاوت آنها شدم. هر چند در بسیاری مواقع می توان از این دو به جای هم دیگر استفاده کرد ولی به قول قلمراد فرق فوکوله: به طور ساده، margin حاشیه بیرونی است و padding حاشیه داخلی! برای اینکه تفاوت را خوب احساس کنید به چهار تا جعبه (div) زیر توجه کنید:
Admin بازديد : 444 سه شنبه 10 ارديبهشت 1392 زمان : 6:11 نظرات ()

افکت جی کوئری برای تصاویر

افکت جی کوئری برای تصاویر

دانلود کد جی کوئری افکت بر روی تصاویر که خیلی خاص بوده و جلوه ویژه به سایت می دهد. این کد طوری طراحی شده است که وقتی موس بر روی عکس می برید تایتل نوشته شده برای عکس مربوطه به صورت پله ای از زیر عکس بیرون می آید. برای راه اندازی کد از جاوا اسکریپت استفاده شده است.

Admin بازديد : 1793 سه شنبه 22 اسفند 1391 زمان : 15:9 نظرات ()

دانلود افکت بر روی تصاویر به سبک گوگل پلاس

دانلود افکت بر روی تصاویر به سبک گوگل پلاس
دانلود کد افکت بر روی تصاویر به سبک گوگل پلاس به طوری که وقتی موس را روی عکسی می بریم آن عکس حرکت می کند. در این کد دو نوع افکت در نظر گرفته شده است. یکی برای تک عکس ها که وقتی موس را روی عکس می بریم عکس به سمت جلو بزرگ نمایی می شود. یک نوع افکت دیگر نیز در این کد برای عکس های گروهی در نظر گرفته شده است به طوری که وقتی موس را روی عکس می بریم همانند تصویر زیر عکس جابجا شده و عکس های دیگر به شکل زیبایی از زیر آن نمایان می شوند.

Admin بازديد : 493 سه شنبه 22 اسفند 1391 زمان : 14:55 نظرات ()
تبليغات
موضوعات

لينک دوستان

نظرسنجي
آیا با آموزش دروس دبیرستان در این وبلاگ موافقید؟